Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

J.Bartosiak prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę CPK

12.09.2018 16:59  Gospodarka
J.Bartosiak prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę CPK Szefem spółki celowej odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego został doktor Jacek Bartosiak - dowiedziało się Polskie Radio. Decyzja zostanie ogłoszona w czasie kongresu Impact mobility rEVolution w Katowicach.

Jacek Bartosiak jest członkiem zespołu doradczego rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego i ma niezbędne doświadczenie, aby doprowadzić do powstania nowego lotniska - mówił wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Podkreślił też, że przydatne będzie jego doświadczenie prawnicze. Jest on założycielem i partnerem zarządzającym kancelarii prawnej, która obsługiwała jedne z największych procesów inwestycyjnych w Polsce.

Jacek Bartosiak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Pod koniec kwietnia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe lotnisko będzie usytuowane między Łodzią a Warszawą. Po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać do 45 milionów pasażerów rocznie, a docelowo nawet 100 milionów.

Do końca przyszłego roku mają trwać prace przygotowawcze inwestycji. Sam port ma powstać do końca 2027 roku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes