Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

J.Kwieciński o wzroście PKB w IV kwartale

28.02.2018 12:36  Gospodarka
J.Kwieciński o wzroście PKB w IV kwartale Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński mówi, że pod koniec ubiegłego roku polska gospodarka była jedną z najszybciej rozwijających się w Unii Europejskiej. Główny Urząd Statystyczny potwierdził wcześniejsze, wstępne szacunki, o tym, że wzrost Produktu Krajowego Brutto w czwartym kwartale 2017 roku wyniósł 5,1 procent licząc rok do roku.

Jerzy Kwieciński powiedział IAR, że opublikowane pokazują, że polska gospodarka rozwija się szybko. Dodał, że jest to jeden z najlepszych wyników w UE i najlepszy wśród dużych gospodarek. Powiedział, że ten odczyt pokazuje duży wkład Polski we wzrost gospodarczy we Wspólnocie.

Minister inwestycji i rozwoju podkreśla, że szczególnym powodem do zadowolenia jest wzrost inwestycji o 11,3 procent w ujęciu rocznym. Przypomniał, że dotąd wzrost gospodarczy opierał się głównie na konsumpcji i eksporcie. Minister dodał, że chciałby, żeby także w 2018 roku polska gospodarka utrzymała wzrost na poziomie 4 do 5 procent.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes