Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Kaczyński: polski system podatkowy niesprawiedliwy

24.03.2013 12:24  Gospodarka
Kaczyński: polski system podatkowy niesprawiedliwy Prawo i Sprawiedliwość chce, aby najbogatsi płacili wyższe podatki.
Ma to być najważniejszy element projektu nowej ordynacji podatkowej, nad którym pracuje PiS.


Jarosław Kaczyński, w trakcie spotkania z mieszkańcami Radziejowa, skrytykował obecny system. Nazwał go niesprawiedliwym, bo biedny nie może płacić takich samych danin, jak bogaty.

Zdaniem byłego premiera, teraz ci którzy mają więcej płacą niższe podatki, a ci którzy mają mniej płacą wyższe. Jego zdaniem, musi to zostać zmienione. Polityk zapewnia, że chce przywrócić sprawiedliwość w systemie podatkowym. Jak dodaje, jego partia przedłożyła w Sejmie projekt nowego systemu podatkowego. W tych ustawach jeszcze nie zaproponowano nowych stawek, ale - jak deklaruje - wkrótce zostanie to zrobione. Jarosław Kaczyński dodał, że w niektórych krajach, które odniosły sukces gospodarczy, podatki były czasem bardzo wysokie. Realnie było to 58% od wysokich dochodów.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami odniósł się także do kwestii emerytur. Prezes zapewnia, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wróci do władzy - OFE nie będzie obowiązkowe, a całość składek będzie można powierzyć ZUS-owi.
W ocenie lidera PiS-u dzisiejszy system jest niewydolny, a jego wprowadzenie nie służyło temu, by emerytury były pewne i wyższe, lecz temu aby wybrani mogli zarobić.

Jarosław Kaczyński powiedział,że OFE polega na tym, że ludziom zabiera się pieniądze, a następnie daje prywatnej firmie. Zdaniem prezesa PiS, kiedy tworzono OFE wiedziano, że to rozwiązanie obniży emerytury, choć oszukiwano ludzi, że będzie świetnie. Kaczyński deklaruje, że chce zmian, bo chce, żeby ludzie znowu mieli wybór i mogli się z OFE wycofywać. Jak powiedział, "państwo za własne pieniądze powinno przeprowadzić kampanie i powiedzieć ludziom czym OFE na prawdę jest." Dodał, że tam gdzie to zrobiono, jak na Węgrzech, 98% ludzi wycofało się z tego systemu.

Lider Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął wiosenny objazd po Polsce. Jego sztabowcy deklaruję, że Jarosław Kaczyński odwiedzi wszystkie powiaty. W sobotę być w Gostyninie na Mazowszu, oraz w Radziejowie i Mogilnie w województwie kujawsko-pomorskim.

IAR

kk


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • PLATFORMA OBYWATELSKA. Dawno, dawno temu, widziałem śliczny obrazek. Wybrukowaną ulicą jechał konny wóz typu "platforma". Na wozie siedziało 10 Żydów. Głośno się ze sobą kłócili i gwałtownie gestykulowali. Platformę ciągnęła stara, wychudzona szkapina.Dziś dręczy mnie pewne skojarzenie. Tą szkapiną - jesteśmy My Podatnicy.

  ~Janek Szary   (24 marca 2013 o 21:28)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • J Kaczyński łatwo moze udowodnić że jest wielkim patryiotą! Musi tylko po Polsce jezdzić pociągami a podczas jazdy umieszczać przyrodzenie miedzy buforami jednocześnie śpiewając [tak jak umie] JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA....Dyrgować powinni na zmianę Błaszczak ,Kamińscy,Hofman,Szydło. Do tego nadają się idealnie.

  ~wojsik   (24 marca 2013 o 17:28)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes