Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Kwieciński: Inwestycyjny silnik coraz bardziej napędza gospodarkę

30.11.2018 10:30  Gospodarka
Kwieciński: Inwestycyjny silnik coraz bardziej napędza gospodarkę Dane o PKB za III kw. br. potwierdzają, że konsumpcja jest wciąż motorem wzrostu, natomiast gospodarkę coraz bardziej napędza "inwestycyjny silnik", uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

"Inwestycyjny silnik coraz bardziej napędza gospodarkę. Wg @GUS_STAT w III kwartale #inwestycje urosły o 9,9% r/r. Potwierdziło się też to, że konsumpcja jest wciąż motorem wzrostu. Nasi analitycy przyglądają się danym" - napisał Kwieciński na swoim profilu na Twitterze.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował dziś, że produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 5,1% r/r w III kw. 2018 r. Urząd wskazał, że w III kwartale 2018 r. głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego był popyt krajowy, którego wzrost w skali roku wyniósł 6,2% i był wyższy od notowanego w II kwartale 2018 r. (wzrost o 4,4%).

Akumulacja brutto zwiększyła się (w ujęciu niewyrównanym sezonowo) o 14,6% w III kw. 2018 r., w tym nakłady brutto na środki trwałe wzrosły o 9,9% (wobec wzrostu akumulacji o 4,2% oraz nakładów brutto na środki trwałe o 4,7% kwartał wcześniej).


ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes