Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

LOT Aircraft Maintenance Services otrzyma 47,3 mln zł na inwestycje

11.10.2018 13:27  Gospodarka
LOT Aircraft Maintenance Services otrzyma 47,3 mln zł na inwestycje Minister przedsiębiorczości i technologii podpisał umowę z LOT Aircraft Maintenance Services na dofinansowanie spółki kwotą 47,3 mln zł na zakup nieruchomości od portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz budowę na tej nieruchomości hangaru do bazowej obsługi samolotów, podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). 

"Dzięki dofinansowaniu firma uzyska możliwość kompleksowej obsługi głównego klienta - PLL LOT (PGL S.A.) oraz utrzyma wiodącą pozycję na polskim rynku i zwiększy konkurencyjność na rynkach sąsiednich i europejskich" - czytamy w komunikacie. 

Spółka LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. powstała w 2010 roku poprzez wydzielenie Pionu Techniki z PLL LOT. LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej, podano w materiale. 

100% udziałów LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.z siedzibą w Warszawie należy do Polskiej Grupy Lotniczej S.A. 

ISBnews
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes