Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Lasy Państwowe podsumowują straty po ubiegłorocznych nawałnicach

10.08.2018 10:50  Gospodarka
Lasy Państwowe podsumowują straty po ubiegłorocznych nawałnicach
Rok po nawałnicy, która zniszczyła miliony drzew, Lasy Państwowe podsumowują straty oraz usuwanie ich skutków. Prace będą trwały jeszcze przez rok. 

Krzysztof Trębski z Lasów Państwowych poinformował, że wskutek nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę rok temu, 11 i 12 sierpnia, zostało zniszczonych 80 tysięcy hektarów lasów w sześćdziesięciu nadleśnictwach w całej Polsce. Tylko w toruńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych wiatr powalił 18 tysięcy hektarów lasu.

W okolicach miejscowości Rytel w województwie pomorskim, według informacji Lasów Państwowych, huragan zdewastował niemal 5300 hektarów lasu. W kolejnych dwóch, w Czersku i Runowie, las został zniszczony łącznie na obszarze około 5600 hektarów.
 
Wydatki związane z porządkowaniem terenów, według szacunków Lasów Państwowych, wyniosą około miliarda złotych. Jak informują Lasy Państwowe, w najbardziej zniszczonej toruńskiej Dyrekcji do tej pory uporządkowano prawie 3 tysiące hektarów zdewastowanych przez wichury lasów. To prawie 16 procent ich powierzchni.
 
Leśnicy szacują, że porządkowanie zniszczonych terenów potrwa do połowy przyszłego roku. 
 
IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes