Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Legia Warszawa finansowym liderem Ekstraklasy

04.07.2017 12:03  Gospodarka
Legia Warszawa finansowym liderem Ekstraklasy Legia Warszawa finansowym liderem Ekstraklasy. Przychody stołecznego klubu w 2016 roku przekroczyły 207 milionów złotych. Tak wynika z jedenastej edycji raportu "Piłkarska liga finansowa" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Jeden z autorów opracowania Przemysław Zawadzki podkreśla, że Legia Warszawa wygrała ranking szósty raz z rzędu. Dodaje, że w ubiegłym roku klub zwiększył dystans do konkurencji między innymi dzięki udziałowi w Lidze Mistrzów UEFA. Drugie miejsce w rankingu zajął Lech Poznań, którego przychody wyniosły 55 milionów złotych. Trzecia była Lechia Gdańsk, do kasy której wpłynęły 42 miliony.

Przychody wszystkich klubów grających w Ekstraklasie wyniosły w ubiegłym roku prawie 580 milionów złotych, czyli o 17 procent więcej niż rok wcześniej. Przemysław Zawadzki podkreśla, że te dane wyglądają dobrze także w kontekście europejskim. Wyjaśnia, że polska liga jest porównywana do innych średnich lig, jak austriacka, szkocka, czy duńska. Dzięki sumie przychodów za 2016 rok, Ekstraklasa wyprzedziła na przykład ligę austriacką.

Ekspert dodaje, że obecnie najbogatsze ligi europejskie, jak angielska, hiszpańska, czy niemiecka, są poza naszym zasięgiem. Podkreśla, że grające tam kluby mają kibiców na całym świecie i na tym zarabiają.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes