Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Litwa: nowe połączenie lotnicze z Warszawy do Kowna

22.05.2018 14:16  Gospodarka
Litwa: nowe połączenie lotnicze z Warszawy do Kowna Od dzisiaj samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT można latać z Warszawy bezpośrednio do Kowna. Jest to trzecie na Litwie - po Wilnie i Połądze - lotnisko, na którym lądują samoloty z polskiej stolicy.

Połączenia z Warszawy do Kowna będą wykonywane codziennie, oprócz niedziel. Dyrektor generalny Litewskich Portów Lotniczych Marius Gelżinis zaznacza, że połączenia na trasie Warszawa-Kowno przywrócono między innymi ze względu na coraz częstsze kontakty biznesowe, turystyczne i kulturalne między państwami. "LOT nie tylko powrócił do Kowna, ale utrzyma też częstotliwość połączeń lotniczych z Wilnem" - czytamy w oświadczeniu.

Polskie Linie Lotnicze będą miały też wpływ na zmianę profilu kowieńskiego lotniska, gdyż do tej pory lądowały tam jedynie samoloty tanich linii lotniczych. Jak zauważa Gelżinis, LOT jest jedną z trzech linii lotniczych, której samoloty są obecne na wszystkich trzech lotniskach na Litwie. Trzecim jest nadmorska Połąga, miejscowość położona około 30 km od Kłajpedy - tam loty z Polski są wykonywane sezonowo.

Samoloty polskiego przewoźnika lądowały w Kownie w ubiegłym roku, gdy na czas remontu przez miesiąc nie działał port w Wilnie.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes