Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Milion złotych na popularyzację techniki wśród dzieci

28.11.2014 15:24  Gospodarka
Milion złotych na popularyzację techniki wśród dzieci Milion złotych dla polskiego przemysłu lotniczego na edukację najmłodszych. Międzynarodowa korporacja United Technologies przekazała właśnie duży datek dla Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Jak mówi Marek Danecki - prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza, a także Fundacji - przemysł lotniczy oparty jest na technice i innowacyjności, dlatego niezbędny jest stały napływ zdolnych inżynierów. Z tego powodu Dolina Lotnicza wspiera uniwersytety, szkoły średnie, a także zwraca się do najmłodszych: chodzi o zaszczepienie kilkulatkom miłości do techniki poprzez uczestnictwo w Politechnice Dziecięcej, do której rocznie uczęszcza około tysiąca przyszłych naukowców.

Dotacja to pierwszy krok w stronę stworzenia na Podkarpaciu "Eksploratorium" - interaktywnego centrum szkolenia, bazującego na doświadczeniach Centrum Nauki Kopernik.

Według słów Thomasa Reynaerta, prezydenta United Technologies International Operations Europe, finansowe wsparcie to wyraz wiary w Polskę, a także potrzebę większych inwestycji w edukację techniczną. Brak wykwalifikowanych specjalistów źle odbiłby się na biznesie i przyszłości Polski, dlatego United Technologies chce również angażować się w badania i rozwój polskiego przemysłu lotniczego.

Tymczasem sama dotacja - jak mówi dyrektor Fundacji Łukasz Szuba - jest już niemal rozdysponowana. Do marca mają być gotowe symulatory lotu, wyłaniane są także firmy które wyprodukują demonstratory technologii lotniczych. W 2015 roku demonstratory mają trafić do pomieszczeń udostępnionych przez Politechnikę Rzeszowską. Pierwsze eksponaty mają być podstawą dużo większych zbiorów przyszłego "Eksploratorium" Doliny Lotniczej.

Dolina Lotnicza jest zrzeszeniem ponad stu firm związanych z branżą lotniczą. Działająca przy niej fundacja skończyła właśnie drugi rok swojego istnienia.


IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes