Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Min. E. Rafalska o expose premiera

13.12.2017 16:02  Gospodarka
Min. E. Rafalska o expose premiera Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyraziła zadowolenie z zapowiedzi premiera o kontynuowaniu dotychczasowej polityki społecznej. W rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że w swoim expose premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nie tylko kontynuację dotychczasowych programów ale też ich dalszy rozwój.

Zaznaczyła, że jest to zagwarantowanie finansowania wszystkich dotychczasowych programów, w tym kluczowego, jakim jest "Rodzina 500 Plus".

Minister wspomniała też, że szef rządu mówił o wzroście zatrudnienia, niskim bezrobociu i wysokości płac w Polsce, zwracając uwagę, że nasza wydajność pracy rośnie, a wynagrodzenia niekoniecznie za tym nadążają. W porównaniu do innych krajów UE jesteśmy trochę w tyle - mówiła minister. Oświadczyła, że nie chcemy być już montownią, chcemy lepiej zarabiać i by miejsca pracy, które powstają były trwałymi, specjalistycznymi.

Minister zaznaczyła, że rząd PiS stara się utrzymywać w polityce społecznej równowagę ale ze względu na zmiany demograficzne wyzwaniem jest obecnie polityka senioralna i cieszą zapewnienia o poprawieniu dostępności do usług społecznych dla osób starszych. Elżbieta Rafalska zwróciła też uwagę, że ważnym elementem wystąpienia premiera było zdrowie, co ją, jako ministra rodziny niezwykle cieszy, gdyż uwaga jej resortu skupiona jest i na dzieciach, młodzieży, kobietach w ciąży i na osobach starszych, dla których dostępność opieki zdrowotnej jest ważna.

Minister dopytywana była też o rekonstrukcję rządu i czy czuje się mocna na swoim stanowisku. Odpowiedziała, że o wszystkich ewentualnych zmianach w rządzie będzie decydował premier Mateusz Morawiecki i że nikt z ministrów nie jest na stałe przywiązany do swojego miejsca

Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła dziś małych pacjentów w Wojskowym Instytucie Medycznym i wręczyła im świąteczne prezenty w ramach akcji "Mikołaj pamięta"

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes