Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Minister Emilewicz o zapowiedzi amerykańskich ceł na aluminium i stal

19.03.2018 12:27  Gospodarka
Minister Emilewicz o zapowiedzi amerykańskich ceł na aluminium i stal Polska czeka na reakcję Komisji Europejskiej w sprawie zapowiedzi ceł importowych, które Waszyngton chce wprowadzić na stal i aluminium. W najbliższych dniach planowane są kolejne rozmowy przedstawicieli Unii i Stanów Zjednoczonych. Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że nie ma mowy o dwustronnych negocjacjach na temat ceł między Polską a Białym Domem.

Mówi ona, iż w ciągu najbliższych tygodni Komisja Europejska wystąpi z propozycjami produktów i towarów, które są importowane z USA do Unii Europejskiej, a w sprawie których rozważa się wprowadzenie nowych taryf celnych. Minister Emilewicz twierdzi, że nie będą to dobre wiadomości dla Stanów Zjednoczonych i liczy, że pomogą one Biały Dom do cofnięcia się z "restykcyjnej celnej drogi".

Dotychczasowe konsultacje Brukseli z Waszyngtonem nie przyniosły rezultatu. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przekonywali, że Unia nie stosowała nigdy nieuczciwych praktyk handlowych i nie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Ale narzekali, że nie otrzymali żadnych deklaracji ze strony Waszyngtonu i że wciąż nie są jasne procedury dotyczące wyłączeń. Komisja Europejska przestrzega, że to może doprowadzić do wojny handlowej, ale podkreśla, że musi stanąć w obronie unijnego przemysłu.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes