Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Minister Finansów o wzroście gospodarczym i budżecie

18.06.2018 15:08  Gospodarka
Minister Finansów o wzroście gospodarczym i budżecie Minister Finansów Teresa Czerwińska ocenia, że polska gospodarka jest w szczycie koniunktury.  Teresa Czerwińska, która jest gościem Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, powiedziała dziennikarzom, że tegoroczny wzrost może być szybszy niż zapisany w budżecie. Według niej, wzrost gospodarczy w wysokości 3,8 procent zapisany w budżecie jest konserwatywny.

Minister Czerwińska dodała, że wartość ta może dobrze odzwierciedlać wzrost PKB w 2019 roku. Minister dodała, że odczyt PKB w drugim kwartale powinien być wysoki, ale w długiej perspektywie Teresa Czerwińska oczekuje stopniowego zwolnienia gospodarki.

Minister Teresa Czerwińska dodała, że w najbliższym miesiącu lub dwóch utrzyma się również nadwyżka budżetowa. Jej zdaniem, to zasługa nie tylko uszczelnienia systemu podatkowego, ale także dobrej sytuacji na rynku pracy. Teresa Czerwińska przypomina, że niskie bezrobocie skutkuje niższymi, niż planowano dotacją do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Minister finansów Teresa Czerwińska dodała, że odczyt PKB w drugim kwartale powinien być wysoki, ale w długiej perspektywie oczekuje stopniowego zwolnienia gospodarki. Patronem medialnym Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie jest Polskie Radio 24.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes