Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Minister J.Emilewicz otworzyła Forum Sektora Kosmicznego

24.05.2018 12:49  Gospodarka
Minister J.Emilewicz otworzyła Forum Sektora Kosmicznego Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz otworzyła Forum Sektora Kosmicznego. Wydarzenie jest okazją do dyskusji i spotkań przedstawicieli tej branży z Polski i zagranicy, a także administracji publicznej.

Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że od momentu przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w 2012 roku nasz rynek kosmiczny realnie rośnie. Wówczas działało około 30 firm, a obecnie ponad 300.

"Jeśli mówimy w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, że zmierzamy do reindustrializacji, ale przemysłu innowacyjnego, to jest to najbardziej innowacyjna branża jaka istnieje dziś na świecie" - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Prezes Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego Paweł Wojtkiewicz przypomniał, że wydarzenie jest organizowane po raz drugi. W trakcie tegorocznej edycji część debat jest poświęcona między innymi stopniowi implementacji Polskiej Strategii Kosmicznej, która w ubiegłym roku została przyjęta przez rząd.

"Dla nas pracujących w sektorze kosmicznym strategia jest bardzo ważna, gdyż jest to dokument wytyczający kierunki rozwoju polskiego sektora kosmicznego. Wtedy łatwiej jest wszystkim firmom chociażby podejmować inwestycje" - podkreślił Paweł Wojtkiewicz. Jeden z punktów Polskiej Strategii Kosmicznej zakłada, że w 2030 roku nasz sektor kosmiczny będzie zdolny do skutecznego konkurowania na rynku europejskim, a jego obroty wyniosą co najmniej 3 procent ogólnych obrotów tego rynku.

W forum bierze udział między innymi ponad 40 polskich firm z sektora kosmicznego czy przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej. Głównym organizatorem forum jest Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, pozostali to Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polska Agencja Rozwoju Przemysłu.


IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes