Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Mintos oczekuje 3 mld euro środków na platformie do września br. 

15.04.2019 15:14  Gospodarka
Mintos oczekuje 3 mld euro środków na platformie do września br.  Mintos - globalna platforma do inwestowania w pożyczki - osiągnęła kwotę 2 mld euro środków zainwestowanych za jej pośrednictwem i planuje, że do września 2019 r. kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczy 3 mld euro, podała spółka. 

"Tak szybkie osiągnięcie progu 2 mld euro świadczy o tym, że dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii jesteśmy na właściwej drodze do ciągłego ulepszania usług finansowych. Nasze innowacyjne fintechowe środowisko umożliwia międzynarodowym inwestorom i firmom pożyczkowym wspólne realizowanie swoich wizji, bez względu na kraj z którego pochodzą. Osiągnięta dotychczas przez inwestorów średnia stopa zwrotu netto z inwestycji przed opodatkowaniem wynosząca 12% oraz łatwa w użyciu i przejrzysta platforma, sprawiły, że Mintos stał się preferowanym rynkiem dla dokonywania inwestycji w pożyczki w Europie oraz zdobywa kolejne rynki na świecie" - powiedział współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintos Martins Sulte, cytowany w komunikacie. 

Mintos podał, że jest obecnie największą platformą do inwestycji w pożyczki w Europie. Każdego miesiąca rejestruje się na platformie ponad 8 000 nowych inwestorów z całego świata, a kwota miesięcznych inwestycji wynosi blisko 200 mln euro. 

"Sukces ten zainspirował firmę Mintos do uruchomienia funduszu Mintos Impact Fund. Celem funduszu będzie wspieranie inicjatyw dotyczących oczyszczania Morza Bałtyckiego, które będą prowadzone wspólnie z Pasaules Dabas Fonds - łotewskim partnerem stowarzyszonym z organizacją World Wildlife Fund (WWF) oraz WWF Deutschland" - czytamy w komunikacie. 

W ramach pierwszej wspólnej inicjatywy, dzięki akcji crowdfundingowej, którą spółka planuje przeprowadzić wśród 128 tys. inwestorów na Mintos, pozyskane zostanie 100 000 euro. 

Zobacz także: Mintos przekroczył 1,5 mld euro zainwestowanych środków oraz 100 tys. inwestorów

"Planowane zakończenie akcji crowdfundingowej to wrzesień 2019 roku, czyli moment przekroczenia 3 mld euro w inwestycjach na Mintos" - czytamy także. 

Polska jest jednym z wciąż rosnących krajów na platformie. Obecnie inwestuje na Mintos ponad 8 000 polskich inwestorów, podano w materiale.

Projekt utworzenia funduszu Mintos Impact Fund i ustanowienie pierwszej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska będzie realizowany wraz z Pasaules Dabas Fonds, łotewskim partnerem stowarzyszonym z organizacją World Wildlife Fund (WWF) oraz WWF Deutschland pod nazwą „TheFuture%". Jego celem jest zapewnienie wsparcia dla ochrony i zachowania zagrożonego ekosystemu Morza Bałtyckiego i jego wybrzeży rozciągających się od Niemiec, przez Polskę, Danię, Estonię, Łotwę i Litwę, aż po Rosję, Finlandię i Szwecję.

"Jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, aby również firmy startupowe przystąpiły do intensywnych działań i zrobiły coś dobrego dla środowiska naturalnego. Mintos ma bardzo dużą bazę świadomych i krytycznie myślących inwestorów, którzy dostrzegają potrzebę działania na rzecz ochrony naszego świata - to właśnie pozwala nam połączyć się w tej inicjatywie na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i uczynienia czegoś dobrego razem. Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie Mintos Impact Fund i będziemy angażować się w ochronę Morza Bałtyckiego, nad którego wybrzeżem leży Ryga, stolica Łotwy i siedziba główna naszej firmy. Środki na ten cel zostaną zebrane w ramach akcji crowdfundingowej prowadzonej pośród 128 tys. inwestorów na platformie, w której również my jako Mintos weźmiemy udział" - powiedział Martins Sulte.

Mintos został założony w 2014 r. na Łotwie, a działalność rozpoczął w 2015 r. Obecnie spółka posiada ponad 128 000 zarejestrowanych inwestorów z ponad 70 krajów z całego świata. Mintos posiada trzy biura na świecie: w Rydze (Łotwa), w Warszawie (Polska) oraz w Mexico City (Meksyk). Zatrudnia obecnie 60 osób.  

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   #BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes