Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Nagrody ekonomiczne imienia Władysława Grabskiego przyznane

27.11.2017 19:59  Gospodarka
Nagrody ekonomiczne imienia Władysława Grabskiego przyznane Znamy najlepszych ekonomicznych dziennikarzy w Polsce. W Warszawie po raz piętnasty przyznano nagrody w konkursie imienia Władysława Grabskiego organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Przewodniczący kapituły profesor Adam Budnikowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że tegoroczny konkurs zdominowały wywiady. Dodał on, że świadomość ekonomiczna jest większa niż kilkanaście lat temu. To jego zdaniem przekłada się na zainteresowanie tekstami o tej tematyce. Zdaniem przedstawiciela kapituły tekstów i audycji jest więcej niż kilka lat wcześniej.

Jednym z laureatów został Łukasz Kaźmierczak z rozgłośni regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu. Kapituła uhonorowała go nagrodą specjalną. Łukasz Kaźmierczak powiedział, że jego program dotyczy nie tylko ekonomii, ale przede wszystkim firm rodzinnych, które stanowią największą część polskiej gospodarki. Nie sądził on, że tego typu audycja może zyskać uznanie ekspertów ekonomicznych.

W kategorii "polityka pieniężna i stabilność finansowa" kapituła nagrodziła Sebastiana Stodolaka z "Dziennika Gazety Prawnej". Laureatami w kategorii "finanse osobiste i edukacja ekonomiczna" zostali Jakub Styczyński i Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". W kategorii "felieton lub analiza" nagroda powędrowała do Miry Suchodolskiej i Piotra Dzika z "Dziennika Gazety Prawnej". Rafał Woś z "Polityki" został laureatem w kategorii "wywiad", a Wioletta Kakowska-Mehring z portalu Trójmiasto.pl w kategorii "problematyka regionalna". Nagrodę specjalną, oprócz Łukasza Kaźmierczaka, otrzymał także Jakub Kajmowicz z Defence24.pl.

W skład kapituły nagrody wchodzą między innymi jej przewodniczący były rektor SGH Adam Budnikowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak i członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon.

Narodowy Bank Polski przyznaje nagrody za najlepsze publikacje ekonomiczne. Tegoroczna obejmuje publikacje, które ukazały się między 1 lipca 2016 a 31 lipca 2017 roku.

Konkurs odbywa się od 2003 roku. Jego organizatorem jest Narodowy Bank Polski. Celem konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy, którzy przyczyniają się do podniesienia poziomu wiedzy ekonomicznej.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes