Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Najbardziej w I-V br. wzrósł wartościowo eksport maszyn i urządzeń

12.07.2019 11:12  Gospodarka
Najbardziej w I-V br. wzrósł wartościowo eksport maszyn i urządzeń Największy wzrost eksportu w okresie styczeń-maj 2019 r. odnotowano w odniesieniu do kotłów, maszyn i urządzeń mechanicznych i ich części - o 1,1 mld euro, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz ich części i akcesoriów - o 0,9 mld euro, wynika z danych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

"W przekroju przedmiotowym najbardziej, w ujęciu nominalnym, zwiększyła się sprzedaż kotłów, maszyn i urządzeń mechanicznych i ich części (o 1,1 mld euro, tj. o 9,3%), maszyn i urządzeń elektrycznych oraz ich części (o 0,9 mld euro, tj. o 9,6%), pojazdów nieszynowych oraz ich części (o ok. 770 mln euro, tj. o 7%) oraz tytoniu i przetworzonych namiastek tytoniu (ok. 390 mln euro, tj. o 30%)" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS dot. obrotów towarowych handlu zagranicznego Polski w okresie I-V 2019 r. 

Zobacz także: Polscy przedsiębiorcy nie obawiają się sezonu ogórkowego

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), eksport wzrósł o  6,8% r/r do 97 mld euro w okresie styczeń-maj 2019 r., zaś import wzrósł w tym okresie o 4,9% r/r do 96,8 mld euro.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Inwestorzy.TV z wizytą w magazynach Nextbike Polska SA   Na czym polega unikalność Kool2Play
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes