Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Niemcy: Skażone jaja trafiły na niemiecki rynek

13.06.2018 13:36  Gospodarka
Niemcy: Skażone jaja trafiły na niemiecki rynek W sześciu niemieckich landach wycofano z rynku 73 tysiące jaj skażonych środkiem owadobójczym o nazwie Fipronil. Jednocześnie służby sanitarno-epidemiologiczne zapewniają, że są to działania profilaktyczne i nie ma zagrożenia dla ludzkiego zdrowia.

Jaja wycofano w Dolnej Saksonii, Badenii Wirtembergii, Hesji, Bawarii, Szlezwiku Holsztynie i w Nadrenii Północnej Westfalii. Skażone fipronilem jaja trafiły do Niemiec z ekologicznej hodowli kur niosek w Holandii. Władze holenderskie uspakajają, twierdząc, że obecne zatrucie jest pozostałością wielkiego skażenia tym samym środkiem, do jakiego doszło w 2017 roku. "Przypuszczalnie resztki fipronilu znalazły się jeszcze w ziemi i stąd wykryto śladowe resztki tego środka" - stwierdził rzecznik holenderskiego sanepidu w Utrechcie.

Renate Kuenast z partii Zielonych domaga się wprowadzenia dokładnych kodów numerycznych na jajach, co ma ułatwić szybką reakcję w razie stwierdzenia jakiegokolwiek zagrożenia.

Owadobójczy środek o nazwie fipronil w większych dawkach może doprowadzić do uszkodzenia wątroby, trzustki oraz nerek.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes