Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

PKN Orlen liczy, że decyzję w sprawie Lotosu podejmie obecna Komisja Europejska

22.05.2019 13:45  Gospodarka
PKN Orlen liczy, że decyzję w sprawie Lotosu podejmie obecna Komisja Europejska PKN Orlen ma nadzieję, że decyzję w sprawie akwizycji Grupy Lotos podejmie obecna Komisja Europejska, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Kadencja obecnej Komisji trwa do 31 października 2019 r.

"Robimy wszystko, żeby to jeszcze Komisja Europejska w obecnym składzie wyraziła zgodę na przejęcie Grupy Lotos" - powiedział Obajtek dziennikarzom po uroczystości inauguracji budowy przez Anwil III linii do produkcji nawozów azotowych we Włocławku.

"Oczywiście, Komisja Europejska ma struktury, które cały czas pracują, niezależnie od zmiany komisarza" - zastrzegł Obajtek.

"Jesteśmy w ciągłym kontakcie z KE i postaramy się jak najszybciej złożyć ostateczny wniosek o koncentrację" - dodał. 

Zobacz także: Połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos będzie korzystne dla obu firm

Według wcześniejszych zapowiedzi, PKN Orlen planuje zamknięcie przejęcia kapitałowego Grupy Lotos do końca 2019 r.

"Grupa Lotos, po zakończeniu akwizycji, zostanie włączona w strukturę petrochemiczną grupy Orlen" - powiedział także Obajtek we Włocławku.

Odnosząc się do planów Anwilu, prezes Orlenu zapowiedział też, że chciałby jeszcze w tym roku doprowadzić do rozpoczęcia kolejnej inwestycji tej spółki.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

ISBnews


  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: TFI PZU SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes