Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

PO chce odtajnienia audytu o podsłuchach dziennikarzy

12.02.2016 15:28  Gospodarka
PO chce odtajnienia audytu o podsłuchach dziennikarzy Platforma Obywatelska chce odtajnienia audytu, który miał dowodzić podsłuchiwania dziennikarzy przez poprzednią administrację. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanej inwigilacji dziennikarzy przez policjantów, badających tak zwaną aferę taśmową.

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann zarzuca rządowi manipulację informacją w sprawie podsłuchów. Jeżeli PiS, premier i minister spraw wewnętrznych nie będą chcieli odtajnienia dokumentu, to Platforma Obywatelska będzie wnioskować o zwołanie zamkniętego posiedzenia Sejmu. Sławomir Neuman wezwał też ministra spraw wewnętrznych i administracji do złożenia dymisji.

Rzecznik prokuratury Przemysław Nowak poinformował, że audyt przeprowadzony w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji nie wskazuje, by funkcjonariusze popełnili przestępstwo. Były już Komendant Główny Policji, inspektor Zbigniew Maj powołał w specjalną grupę, której zadaniem było sprawdzenie, czy policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych, którzy prowadzili śledztwo w sprawie afery taśmowej, inwigilowali dziennikarzy zajmujących się tym tematem. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeanalizowała raport, przygotowany przez grupę.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes