Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Patryk Jaki zapowiada program mieszkaniowy dla Warszawy

21.06.2018 11:08  Gospodarka
Patryk Jaki zapowiada program mieszkaniowy dla Warszawy Patryk Jaki zapowiedział, że jeśli wygra wybory w stolicy, stworzy nowy program mieszkaniowy dla warszawiaków. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości przedstawił pierwsze założenia tego programu. Podkreślił on, że konieczne jest zwiększenie liczby nowych lokali w mieście.

Podkreślił, że Platforma Obywatelska, która w tej chwili rządzi Warszawą, buduje zbyt mało. Zaznaczył, że potrzebne są mieszkania na tani wynajem dla studentów, jak i dla rodzin, których nie stać na komercyjny kredyt, czy kupno na wolnym rynku. Kandydat zobowiązał się, że jeśli wygra wybory, w Warszawie będzie powstawać pięć razy więcej lokali, niż teraz.

Ekipa kandydata Prawa i Sprawiedliwości chce też przekazać na własność mieszkania komunalne ich wieloletnim najemcom. Poseł tej partii Paweł Lisiecki zapowiedział, że proces ten może objąć lokale należące do miasta. Dodał on, że sprzedaż będzie także możliwa w tak zwanych czynszówkach i w lokalach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Sztab kandydata PIS na prezydenta Warszawy zapowiedział, że jutro zostanie przedstawiona druga część programu mieszkaniowego Patryka Jakiego.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes