Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

PayU udostępnia płatność Google Pay za zakupy internetowe

19.10.2018 13:06  Gospodarka
PayU udostępnia płatność Google Pay za zakupy internetowe PayU udostępnia płatność Google Pay za zakupy internetowe, podała spółka.

"Sprzedawcy internetowi współpracujący z PayU w Europie otrzymali dostęp do nowej formy płatności w wersjach webowych swoich serwisów, jak również w aplikacjach mobilnych. Płatności za pomocą Google Pay można dokonywać na wszystkich urządzeniach (telefonach i komputerach), bez względu na system operacyjny czy przeglądarkę" - czytamy w komunikacie.

Google Pay (dawniej Android Pay) to prosty i szybki sposób płacenia kartą, bez konieczności każdorazowego uzupełniania jej danych. Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez Google, podano także.

"Wdrożenie Google Pay to kolejny krok zacieśniający współpracę PayU i Google. Wcześniej, wprowadzając Android Pay do Polski, Google wybrał PayU na partnera wdrażającego to nowe rozwiązanie na rynku e-commerce" - czytamy dalej.

"Dzięki Google Pay, użytkownicy w Polsce i w Europie nie muszą już tworzyć kont w każdej nowej aplikacji lub witrynie. Płacenie jest łatwe i bezproblemowe - nawet przy pierwszej wizycie kupującego - wszędzie tam, gdzie widoczne jest logo Google Pay.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z najbardziej innowacyjnymi partnerami płatności i że dzięki integracji z PayU, tysiące witryn w Polsce i w Europie, może od dzisiaj udostępnić swoim użytkownikom szybką i bezpieczną metodę płatności, jaką jest Google Pay" - powiedziała Head of EMEA Commerce Partnerships, Google Florence Diss, cytowana w komunikacie. 

"W PayU stale rozbudowujemy ofertę metod płatności, aby zapewnić maksymalne korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców. Podążając za trendami wprowadzamy najbardziej innowacyjne rozwiązania także w dziedzinie płatności mobilnych.

Urządzenia mobilne odpowiadają już za ponad połowę ruchu w internecie. Coraz więcej sklepów internetowych traktuje sprzedaż w tym kanale wreszcie jako standard, a nie tylko modny trend. Choć nadal duża część klientów może nie być w pełni zadowolona z tego jak kupuje się za pośrednictwem urządzeń mobilnych, to już w przypadku ponad połowy zakupów część procesu odbywa się właśnie na smartfonach i tabletach" - dodała Country Manager PayU w Polsce Joanna Pieńkowska-Olczak, cytowana w komunikacie.

PayU jest liderem płatności internetowych w Polsce i na wielu innych rynkach na świecie. 

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc - w internecie, aplikacjach, sklepach i wielu innych.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes