Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Po raz 14. zainaugurowano Święto Drzewa

10.10.2016 16:52  Gospodarka
Po raz 14. zainaugurowano Święto Drzewa Na Polu Mokotowskim w Warszawie po raz 14. zainaugurowano Święto Drzewa organizowane przez Klub Gaja. To początek ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew przez samorządy, szkoły, stowarzyszenia, ale również mieszkańców całej Polski.

W ubiegłym roku w ramach akcji zasadzono 40 tysięcy drzew. Jacek Bożek z Klubu Gaja wskazuje, że chodzi o zachęcenie do dbania o przyrodę. Organizowane są także konkursy i zabawy np. odkrywanie parków, zbieranie makulatury i szukanie drzew pomnikowych. Dodaje, że ludzie powinni dbać o zieleń, bo przyszłe pokolenia mogą mieć problemy z zanieczyszczonym powietrzem czy wysoką temperaturą.

W tym roku uczestnicy akcji zachęcają także do sadzenia drzew na polach. Anna Malinowska rzecznik Lasów Państwowych wyjaśnia, że jest to ważne dla rolników. Wyjaśnia, że w Polsce są olbrzymie pola, gospodarstwa wielkopowierzchniowe, na których nie rośnie ani jedno drzewo, a tego typu roślinność zapobiega erozji gleby, chroni plony przed wiatrem, ale także jest miejscem życia zwierząt, które często są sprzymierzeńcami rolników w walce ze szkodnikami.

Podczas inauguracji została przyznana statuetka Drzewo Roku 2016. Spośród 115 zgłoszeń zwyciężył dąb Józef, który rośnie w miejscowości Wiśniowej w województwie podkarpackim.

Od początku programu Święta Drzewa posadzono ponad 780 tysięcy drzew i zebrano 3900 ton makulatury.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes