Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Polacy oczekują szerszego zastosowania AI w ciągu najbliższych 3 lat

12.12.2018 14:59  Gospodarka
Polacy oczekują szerszego zastosowania AI w ciągu najbliższych 3 lat Aż 8 na 10 Polaków spodziewa się szerszego zastosowania sztucznej inteligencji w ciągu najbliższych 3 lat, wynika z najnowszego badania opinii społecznej przeprowadzonego na zlecenie IBM przez ośrodek badawczy NMS Market Research.

"O sztucznej inteligencji słyszeli już niemal wszyscy, a dokładniej 92%. Polaków, ale jeszcze stosunkowo niewielka część społeczeństwa, bo zaledwie jedna czwarta, zetknęła się z tą innowacją bezpośrednio. Nie wpływa to jednak na nasze spore oczekiwania wobec sztucznej inteligencji" - czytamy w komunikacie.

Największe korzyści płynące z zastosowania sztucznej inteligencji widzimy w branży elektronicznej (70% wskazań), ogólnie rozumianym przemyśle (47%), a także w przypadku rozwoju sieci społecznościowych czy internetu (35%). Prawie jedna trzecia Polaków wskazuje, że sztuczna inteligencja w pozytywny sposób przyczyni się także do rozwoju medycyny, podano także.

"W Polsce i innych krajach Europy Środkowej w ciągu ostatnich trzydziestu lat zaszły olbrzymie zmiany. Efektem gigantycznego skoku w rozwoju gospodarczym jest otwartość ludzi na nowe technologie, również zastosowanie sztucznej inteligencji. W IBM jesteśmy przekonani, że rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję pomogą polskim firmom tworzyć innowacje, pobudzą wzrost koniunktury i otworzą możliwości działania na nowych rynkach" - powiedział dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie Jarosław Szymczuk, cytowany w komunikacie.

Badanie na zlecenie IBM zostało przeprowadzone we wrześniu i październiku tego roku na reprezentatywnej grupie 1521 osób w wieku 18-65 lat z Polski, Czech i Węgier.

IBM to światowy lider w obszarze oprogramowania, usług i technologii dla biznesu opartych o sztuczną inteligencję, dostępnych w chmurze.  Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes