Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Polska i Dania podpisały umowę w sprawie rozgraniczenia obszarów morskich

19.11.2018 15:22  Gospodarka
Polska i Dania podpisały umowę w sprawie rozgraniczenia obszarów morskich Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Danii podpisali umowę w sprawie rozgraniczenia obszarów morskich na Morzu Bałtyckim, podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Umowa wprowadza porozumienie dotyczące przebiegu morskiej linii granicznej, które państwa osiągnęły wcześniej tej jesieni, podano w komunikacie.

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego podpisania historycznego traktatu dotyczącego delimitacji obszaru morskiego miedzy Polską i Danią. Zakończyliśmy negocjacje, które rozpoczęły się ponad 40 lat temu, a zarazem zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku formalizacji porozumienia. To doskonała wiadomość, w istocie pokazująca nasze zaangażowanie w rozwiązywaniu trudnych spraw w drodze negocjacji" - powiedział minister spraw zagranicznych Danii Anders Samuelsen, cytowany w komunikacie.

"Dzisiejsza ceremonia podpisania stanowi ważny dzień w naszych dwustronnych relacjach. Pokazuje, że przy dwustronnym zaangażowaniu, wzajemnym zaufaniu i szacunku, możliwe jest sprawne i pokojowe rozwiązywanie, nawet długotrwałych sporów. Jestem głęboko przekonany, że oba państwa, tak szybko jak to możliwe, zakończą swoje wewnętrzne procedury, konieczne do tego, aby umowa weszła w życie" - dodał polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Porozumienie dotyczy rozgraniczenia wyłącznych stref ekonomicznych na Morzu Bałtyckim.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes