Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Premier Szydło o nowych zasadach zasiłków na dzieci

20.02.2016 02:31  Gospodarka
Premier Szydło o nowych zasadach zasiłków na dzieci Przywódcy 28 krajów członkowskich osiągnęli w Brukseli porozumienie w sprawie warunków przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Kompromis obejmuje m.in. nowe zasady przyznawania unijnym migrantom zasiłków na dzieci, które nie mieszkają z rodzicami za granicą.

Tym, którzy zamierzają dopiero wyjechać do innego kraju członkowskiego - zasiłki będą zmniejszone od razu i dostosowane do standardów kraju zamieszkania dziecka. W przypadku osób, które już pracują za granicą świadczenia te będą obniżane od 2020 roku.

Premier Szydło, pytana o wysokość zasiłków po 2020 roku dla Polaków pracujących na Wyspach, powiedziała, że będą one porównywalne z tymi w Polsce. Jak poinformowała, w porozumieniu zapisano, że jedną z form zmian w zasiłkach będzie dostosowywanie ich do poziomu świadczeń danego kraju. "Jeżeli w tej chwili wprowadziliśmy program "Rodzina 500plus" i na dziecko otrzymuje dana osoba 500 złotych, to mniej więcej porównywalną wysokość świadczeń będzie ona otrzymywała po 2020 roku" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Obecnie w całej Unii Europejskiej wypłacane są zasiłki na 100 tysięcy dzieci, które nie mieszkają ze swoimi rodzicami. W Wielkiej Brytanii dotyczy to 22 tysięcy dzieci, a w Niemczech 44 tysięcy.


IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes