Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Prezes Grupy Lotos: EFRA zachowa wskaźniki efektyw. zakładane przy projektowaniu

15.05.2019 10:15  Gospodarka
Prezes Grupy Lotos: EFRA zachowa wskaźniki efektyw. zakładane przy projektowaniu Zgodnie z aktualnymi szacunkami, realizowany przez Grupę LOTOS Projekt EFRA zachowa wskaźniki efektywnościowe, które zakładane były przy projektowaniu inwestycji, poinformował ISBnews prezes Mateusz A. Bonca.

"Zgodnie z zapowiedziami w najbliższych tygodniach spodziewamy się przekazania do produkcji ostatniej instalacji budowanej w ramach Projektu EFRA. Te ostatnie momenty zawsze są newralgiczne przy tego rodzaju inwestycjach, czeka nas rozruch i praca nad ustabilizowaniem produkcji, ale mamy już doświadczenia z oddawania dwóch pierwszych dużych instalacji Projektu EFRA, dlatego podtrzymujemy deklarację, że w IV kwartale 2019 roku będziemy już mieli pierwsze pożytki z funkcjonowania projektu" - powiedział Bonca w rozmowie z ISBnews w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"EFRA daje nam elastyczność, pozwalającą wybrać najbardziej optymalny profil produkcji w zależności od aktualnych warunków rynkowych" - dodał. 

Zobacz także: Grupa Lotos nie wyklucza kolejnych dostaw rosyjskiej ropy drogą morską

Zapewnił, że według aktualnych szacunków inwestycja zapewni spółce utrzymanie wskaźników, zakładanych na etapie jej projektowania.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Piotr Apanowicz

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   Jak inwestować w condohotele
 

Notowania LOTOS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes