Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Prezes Instytutu Jagiellońskiego o relacjach polsko-węgierskich

03.01.2018 14:29  Gospodarka
Prezes Instytutu Jagiellońskiego o relacjach polsko-węgierskich Prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski podkreśla, że Polska i Węgry mają wspólne cele, także gospodarcze, ale w niektórych kwestiach nasze interesy są rozbieżne. Premier Mateusz Morawiecki przebywa z jednodniową wizytą w Budapeszcie. Jednym z tematów poruszanych podczas rozmów jest gospodarka.

Marcin Roszkowski wskazuje, że Budapeszt i Warszawa mają wspólne cele polityczne i gospodarcze. Podkreśla, że chodzi przede wszystkim o kwestię współpracy państw naszej części Europy, w ramach tworzenia przeciwwagi dla Niemiec i Francji. Prezes Instytutu Jagiellońskiego dodaje jednak, że w energetyce węgierski premier prezentuje zupełnie inne podejście. Marcin Roszkowski wyjaśnia, że Węgrzy chętnie kupują rosyjski gaz i zgodzili się, żeby Rosjanie zbudowali na Węgrzech elektrownię atomową.

Węgry są też ważnym gospodarczym partnerem dla Polski. Wartość wymiany handlowej pomiędzy Polską a Węgrami wynosi około 8 miliardów euro, przy czym bilans wypada na korzyść naszej gospodarki.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes