Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Prezes Pekao liczy na dobry rok dla finansowania transakcji M&A przez bank

09.01.2019 13:24  Gospodarka
Prezes Pekao liczy na dobry rok dla finansowania transakcji M&A przez bank Rok 2019 zapowiada się pozytywnie z punktu widzenia fuzji i przejęć oraz możliwości udziału Banku PEKAO w finansowaniu tego rodzaju transakcji, uważa prezes Pekao Michał Krupiński. 

"Mamy dużą liczbę potencjalnych projektów. Jesteśmy największym bankiem finansującym LBO w Polsce. W ubiegłym roku sfinansowaliśmy 12 transakcji typu LBO. Obserwujemy ożywienia prywatnych inwestycji, a rynek M&A kwitnie. Wydaje mi się, że czeka nas wiele interesujących transakcji wynikających z konsolidacji i transakcji transgranicznych między Europą Zachodnią a Polską" - powiedział Krupiński w wywiadzie dla telewizji CNBC.

Prezes Banku Pekao podkreślił, że w tym roku spodziewa się, iż polska gospodarka będzie nadal rozwijać się w szybkim, blisko 4-proc. tempie, w porównaniu z ponad 5% w pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku. Utrzymaniu tempa wzrostu sprzyjać powinien napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych i ożywienie inwestycji prywatnych.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

ISBnews

 

Notowania PEKAO
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes