Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Przedsiębiorcy o kształceniu zawodowy

22.01.2018 14:32  Gospodarka
Przedsiębiorcy o kształceniu zawodowy Rząd deklaruje wsparcie kształcenia zawodowego. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca przedsiębiorców do nakładów na szkolnictwo zawodowe i współtworzenie programów nauczania. Przedstawiciele resortu spotkali się w tej sprawie w Warszawie z przedsiębiorcami podczas konferencji "Szkoła branżowa - przyszłość nowoczesnego biznesu".

Prezes zakładów chemicznych Rudniki Waldemar Chmielarz liczy na to, że będzie mógł uczestniczyć w procesie kształcenia. Zdaniem rozmówcy IAR przedsiębiorcy powinni mieć możliwość spotkania z dyrektorami szkół i sugestii dotyczących programu kształcenia. Według prezesa przedsiębiorcy mogliby podzielić się praktyką i doświadczeniem.

Wiceprezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Tadeusz Dąbrowski uważa, że receptą na kryzys szkolnictwa zawodowego może być przejęcie opieki nad szkołami przez zrzeszenia przedsiębiorców czy rzemieślników. Tak stało się w Krakowie, gdzie pod auspicjami związku przyjęto do szkoły około 150 osób.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej subwencja na kształcenie zawodowe dla samorządów jest uzależniona między innymi od kosztów kształcenia w danej profesji. W 2019 roku do tego warunku dojdzie jeszcze badanie przydatności zawodu na rynku pracy. Jak twierdzi MEN, roczne wydatki na kształcenie zawodowe sięgają 9 miliardów złotych.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes