Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

RPP pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie

16.05.2018 18:32  Gospodarka
RPP pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. W ocenie Rady bieżące informacje nadal wskazują na korzystne perspektywy wzrostu aktywności w polskiej gospodarce, mimo nieznacznego obniżenia się dynamiki PKB w kolejnych latach - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego i przewodniczący Rady Adam Glapiński.

RPP ocenia, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

Według Adama Glapińskiego, raczej na pewno do końca tego roku i przez cały następny rok nie będzie powodów, żeby zmieniać poziom stóp procentowych. "A może dłużej - myślę o 2020 roku, (...) ale wydaje mi się, że takie to będzie większościowe stanowisko - że nie będzie obiektywnych przyczyn. Przyczyną mogłoby być tylko przewidywanie pewnych przyszłych zdarzeń, co jest dalece niepewne" - dodał.

Stopa referencyjna wynosi 1,5 procent, lombardowa 2,5 procent, depozytowa 0,5 procent, a redyskonta weksli 1,75 procent.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes