Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Rozmowy o startupach w Pociągu Innowacji

13.06.2018 10:08  Gospodarka
Rozmowy o startupach w Pociągu Innowacji Rozmowy o startupach, porady izraelskich twórców startupów i prezentacje na temat innowacji. Podróż Pociągiem Innowacji z Warszawy do Krakowa to okazja dla polskich i izraelskich twórców startupów oraz przedsiębiorców do wymiany doświadczeń.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński mówi, że od Izraelczyków Polacy mogą się nauczyć jak finansować startupy.

"Na świecie 70 procent startupów jest finansowanych przez venture capital, a w Polsce 70 procent startupów finansowanych jest z własnych środków - to pierwsze co musimy zrobić" - mówi wiceminister. Tadeusz Kościński podkreśla też, że Polska powinna podwoić inwestycje w badania i rozwój.

Przez przedsiębiorców Izrael określany jest jako Startup Nation, kraj w którym jest więcej startupów per capita niż w jakimkolwiek innym państwie. Daniela Kandel dyrektor izraelskiej platformy łączącej startupy Start-up Nation Central radzi, by Polacy przy zakładaniu startupu myśleli globalnie. "Macie wspaniały rynek lokalny, możecie tutaj testować i zaczynać, ale musicie myśleć o zdobywaniu innych rynków.

To oczywiście zależy od tego, czy potrzebuje tego wasz start-up. Ale powinniście patrzeć, co dzieje się za granicą, powinniście szukać współpracy, inteligentnych partnerów i powinniście szukać, jak inteligentnie znaleźć fundusze i mądrych mentorów" - mówi Daniela Kande.

Pociąg Innowacji jest projektem Ambasady Izraela w Polsce realizowanym we współpracy m.in. z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz PKP Intercity. Jego uczestnicy wezmą udział w rozpoczynającym się dzisiaj w Krakowie Kongresie Impact 18.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes