Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Rząd i PFR dadzą wsparcie inwestycyjne mniejszym samorządom

09.08.2018 12:26  Gospodarka
Rząd i PFR dadzą wsparcie inwestycyjne mniejszym samorządom Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Polski Fundusz Rozwoju będą wspierać samorządy w realizowaniu projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Przedwczoraj Prezydent podpisał nowelizację ustawy o PPP, a dziś przedstawiciele resortu i Funduszu podpisali list intencyjny w sprawie pomocy w realizowaniu przyszłych inwestycji.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys wyjaśnia, że porozumienie umożliwi wykorzystanie nowego rodzaju partnerstwa publiczno-prywatnego. Powiedział, że partnerstwo pakietowe umożliwi grupie samorządów połączenie kilku projektów w jeden przetarg. Wskazał, że dzięki temu będą mogły między innymi budować parkingi podziemne, przebudowywać i odnawiać dworce oraz drogi publiczne.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik podkreślił, że podpisany list intencyjny wpisuje się w najważniejsze cele, jakie rząd postawił sobie w zakresie wspierania partnerstwa publiczno - prywatnego.

Przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju oraz ministerstwa podkreślają, że porozumienie pozwoli na realizację inwestycji także tym samorządom, które mają problemy finansowe.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes