Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Sejm przyjął nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów

09.11.2018 12:12  Gospodarka
Sejm przyjął nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów Sejm przyjął nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

"Sejm RP przyjął dziś ustawę o wspieraniu termomodernizacji i remontów. To bardzo ważny krok w walce o #CzystePowietrze" – czytamy na profilu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) na Twitterze.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów na początku października. Ma ona pozwolić na uruchomienie pilotażowego prograum termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Budżet programu w latach 2019-2024 wyniesie ok. 1,2 mld zł.

W pierwszej kolejności wsparcie zostanie skierowane do miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców, wśród których są m.in. te umieszczone przez Światową Organizację Zdrowia w 2016 i w 2018 roku na liście europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Dofinansowaniem zostaną objęte tzw. przedsięwzięcia niskoemisyjne, czyli wymiana wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania na urządzenia spełniające standardy emisji zanieczyszczeń lub podłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej przy jednoczesnej termomodernizacji budynku. Inwestycje te będą mogły być sfinansowane nawet w 100%.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes