Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Senatorowie zakończyli omawianie ustawy budżetowej na ten rok

17.01.2018 16:14  Gospodarka
Senatorowie zakończyli omawianie ustawy budżetowej na ten rok Senat zakończył omawianie założeń ustawy budżetowej na ten rok. Dyskusja trwała niemal 5 godzin. Podczas prac zgłoszono poprawki do rządowej regulacji.

Projekt budżetu na 2018 rok zakłada, że deficyt nie przekroczy 41,5 miliarda złotych, wzrost gospodarczy będzie na poziomie 3,8 procent, a średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 procent. Rząd założył, że bezrobocie na koniec roku wyniesie 6,4 procent. Dochody mają przekroczyć 355 miliardów, a wydatki - blisko 397 miliardów złotych.

Senator PiS i sprawozdawca ustawy budżetowej Grzegorz Bierecki z PiS podkreślał, iż wraz ze wzrostem inflacji, rosną wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw: "Inflacji na poziomie 2,3 procent towarzyszył w poprzednim roku wzrost wynagrodzeń na poziomie 7,4 procent. Ten budżet jest bardzo dobry, oddaje nasze wysiłki w odbudowę sektora finansów publicznych" - podsumował.

Poprawki do budżetu złożył między innymi wicemarszałek Senatu z ramienia PO Bogdan Borusewicz. Zaapelował o ujęcie w założeniach budżetowych budowy obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta.

Ustawa budżetowa przed piątkowym głosowaniem ponownie trafi na posiedzenie senackiej komisji budżetu i finansów publicznych. Tam dojdzie do wstępnego zaopiniowania zgłoszonych poprawek.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes