Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Spotkanie z innowacyjnymi spółkami na GPW

17.04.2018 14:49  Gospodarka
Spotkanie z innowacyjnymi spółkami na GPW Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie trwa spotkanie inwestorów ze spółkami technologicznymi. Wydarzenie pod nazwą GPW Innovation Day poświęcone jest firmom działającym w sektorze gier wideo, biotechnologii, telemedycyny, czy IT.

Norbert Bąk z Zespołu Rozwoju Biznesu GPW wyjaśnił, że to pierwsza tego typu konferencja dla inwestorów w Polsce, zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych. W sumie swoje projekty przedstawia 16 spółek.

Jedną ze spółek biorących udział w wydarzeniu jest InventionMed. Firma stworzyła symulator medyczny dla przyszłych lekarzy - na razie tylko dla dermatologów - z wykorzystaniem okularów VR, tzw. gogli rozszerzonej rzeczywistości. Prezes InvetionMed Tomasz Kierul powiedział, że to pierwszy tego typu projekt na świecie. "Dzięki symulatorowi przyszły lekarz może uczyć się odpowiednich procedur i zabiegów medycznych za pomocą technologii VR, ale również zmysłu dotyku, ponieważ może chwycić specjalnie przygotowaną manetkę naszej produkcji, która będzie symulowała końcówkę danego urządzenia dermatologicznego" - wyjaśnił Tomasz Kierul.

Z kolei spółka XTPL skupia się na rozwijaniu technologii ultra precyzyjnego drukowania nanomateriałów. Jak wyjaśnił członek zarządu firmy Maciej Adamczyk, pozwala to na wytwarzanie cienkich linii, które przewodzą prąd elektryczny. "Jednym z pierwszych zastosowań dla naszych technologii, które widzimy jest branża związana z produkcją wyświetlaczy. Możemy dostarczyć technologię naprawy defektów, które w sposób naturalny powstają przy wytwarzaniu matryc, czy technologię produkcji przeźroczystych warstw przewodzących.

Dzisiaj tworzone są one z indu - pierwiastka ziem rzadkich, natomiast w naszym przypadku są wykonane z ogólnodostępnego i taniego srebra" - wytłumaczył Maciej Adamczyk.

Organizatorem konferencji jest GPW, a partnerami są Vestor Dom Maklerski, agencja relacji inwestorskich InnerValue oraz firma doradcza Closir. Większość spółek biorących udział w wydarzeniu jest notowana na rynku NewConnect, który jest dedykowany dla młodych i małych firm.

IAR


Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes