Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Sprzedaż detaliczna wzrośnie o ok. 6% r/r w kwietniu

23.04.2019 12:17  Gospodarka
Sprzedaż detaliczna wzrośnie o ok. 6% r/r w kwietniu Sprzedaż detaliczna powinna wzrosnąć o około 6% r/r w kwietniu br., prognozują analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

"Sprzedaż detaliczna w marcu 2019 r. była wyższa niż przed rokiem o 1,8% (w cenach stałych, wobec wzrostu o 5,6% w lutym 2019 r.). Przed rokiem wzrost wyniósł 8,8% (r/r), co rzutuje na słabszy wynik tego roku. Dodatkowo Wielkanoc 2018 r. przypadała na początek kwietnia, stąd przedświąteczna realizacja sprzedaży została przeniesiona na marzec. W efekcie tego oczekujemy odbicia sprzedaży w kwietniu br. (ok. 6%)" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS. 

Zobacz także: Budownictwo wraca do formy, sprzedaż detaliczna wciąż mocna

Według MPiT, największy wzrost w marcu 2019 r. (w cenach stałych, r/r) zaobserwowano w podmiotach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 11,3% wobec spadku o 0,6% przed rokiem) oraz w jednostkach z grupy "pozostałe" (o 7% wobec wzrostu o 2,2% przed rokiem).

Wzrostowy trend utrzymuje się w przypadku dóbr trwałych, których sprzedaż w marcu wzrosła o 20,5% (r/r).

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes