Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Stabilne prognozy dla Indii pomimo niespokojnej sytuacji w handlu

06.09.2018 11:42  Gospodarka
Stabilne prognozy dla Indii pomimo niespokojnej sytuacji w handlu
W ostatnich miesiącach napięcia handlowe wystraszyły inwestorów, w tym także tych działających na indyjskim rynku akcji. Sukumar Rajah z Franklin Templeton Emerging Markets Equity analizuje solidne, według niego i jego zespołu, fundamenty tej gospodarki i tłumaczy dlaczego indyjski rynek akcji powinien poradzić sobie z bieżącymi wyzwaniami. Indyjskie rynki generalnie nie były odporne na problemy, z jakimi borykały się rynki wschodzące w 2018 r.
 
Wśród trudności krajowych należy wymienić ponowne wprowadzenie podatków od długoterminowych zysków kapitałowych (mających wpływ na sytuację inwestorów zagranicznych), problemy ze ściąganiem podatku od towarów i usług, obawy przed wzrostem stóp procentowych czy też spadek kursu rupii. Niekorzystny wpływ na nastroje rynkowe miała także niepewna sytuacja polityczna; wyniki ostatnich wyborów stanowych sugerują, że partia rządząca może nie cieszyć się już takim poparciem, jak w przeszłości.
 
Waluta pod presją
 
Choć rupia indyjska była w tym roku pod sporą presją, nie dostrzegamy obecnie poważniejszych powodów do obaw. Zaostrzanie polityki pieniężnej na całym świecie, podwyższone ceny ropy oraz narastające napięcia w handlu przełożyły się na odpływ kapitału z rynków wschodzących i sprzyjały aprecjacji dolara amerykańskiego.

Obawy przed rozprzestrzenianiem się tureckiego kryzysu zaszkodziły nie tylko rupii, ale także większości walut z krajów zaliczanych do rynków wschodzących. Należy również zauważyć, że spadek kursu rupii był względnie niewielki w porównaniu z walutami gospodarek o słabszych fundamentach, takich jak Argentyna czy Republika Południowej Afryki.

Więcej informacji w załączniku

Sukumar Rajah
Starszy dyrektor zarządzający, Dyrektor ds. zarządzania portfelami inwestycyjnymi
Franklin Templeton Emerging Markets Equity

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes