Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Szef Kancelarii Premiera: Deficyt na pewno nie przekroczy 3% PKB w 2020 r.

25.03.2019 08:38  Gospodarka
Szef Kancelarii Premiera: Deficyt na pewno nie przekroczy 3% PKB w 2020 r. Deficyt sektora rządowego i samorządowego (tzw. general government) może przejściowo wzrosnąć w 2020 r., ale na pewno nie przekroczy poziomu unijnego limitu wynoszącego 3% PKB, poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

"W tym roku deficyt jest zapisany na poziomie 1,7%, natomiast w roku 2020 deficyt może ulec przejściowo niewielkiemu wzrostowi, dlatego, że najnowsze propozycje programowe będą finansowane z uszczelnienia podatkowego państwa. Zanim to nastąpi, może tak być, że w 2020 r. ten deficyt nieco wzrośnie, ale na pewno nie przekroczy 3%" - powiedział Dworczyk w wywiadzie dla Radia Zet.

Na pewno nie zostanie uruchomiona procedura nadmiernego deficytu wobec Polski, dodał. 

Zobacz także: Dane za luty wzmacniają szansę na ok. 4% wzrostu PKB w 2019 roku

Informacje medialne o dymisji minister finansów Teresy Czerwińskiej określił jako "fake news". "Ministerstwo Finansów było zaangażowane w przygotowanie tego programu" - podkreślił Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w weekend, że w efekcie realizacji planów rządu deficyt może sięgnąć "2%, może nawet 3%" PKB", ale zadeklarował, że rząd będzie starał się, żeby było poniżej 3%, "bo takie są reguły Unii Europejskiej, a my jesteśmy dobrym krajem członkowskim".

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz   Słów kilka o inwestycjach w condohotele i aparthotele
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes