Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

UE nie zmienia na razie polityki wobec Rosji

19.01.2015 15:46  Gospodarka
UE nie zmienia na razie polityki wobec Rosji Unia Europejska nie zmienia na razie tonu wobec Rosji. Tak mówił minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna w Brukseli po naradzie unijnych szefów dyplomacji. Jednym z tematów była właśnie Rosja.

"Ustaliliśmy, że Unia Europejska nie zmienia polityki w stosunku do Rosji. To jest najważniejsze, bo pojawiały się głosy, że być może potrzebna jest korekta tej polityki" - powiedział Grzegorz Schetyna. Normalizację kontaktów z Rosją zasugerowała szefowa unijnej dyplomacji w 4-stronicowym dokumencie, który wyciekł do mediów.

Federica Mogherini zaproponowała między innymi wznowienie szczytów unijno-rosyjskich i takie zróżnicowanie sankcji, by później te gospodarcze można było łagodzić. "Nie ma żadnego nowego formatu rozmów z Rosją" - dodał Grzegorz Schetyna.

Według polskiego ministra, nie ma też wątpliwości, że należałoby utrzymać unijne sankcje wobec Moskwy. Grzegorz Schetyna zastrzegł, że to dopiero początek dyskusji o Rosji i nie przesądza, jakie ostateczne decyzje podejmą europejscy przywódcy na marcowym szczycie w Brukseli.


IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes