Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

UOKiK: kary za nieuczciwą sprzedaż poza lokalem

19.02.2018 11:43  Gospodarka
UOKiK: kary za nieuczciwą sprzedaż poza lokalem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał pięć firm, które sprzedają towary podczas prezentacji i pokazów. Zarzucił im między innymi ukrywanie prawdziwego celu spotkań, wprowadzanie w błąd co do właściwości produktów i wykorzystywanie sprzecznych z prawem weksli. Łączna kwota kar wynosi blisko pół miliona złotych.

Ukarane przedsiębiorstwa to: Aqua Med oraz Carpe Diem Med z Opalenicy, Iscomed z Wrocławia, Housefire (dawniej Hausfeuer) z Poznania oraz Biomed Centrum Kruszka, Kruszka ze Smolnicy.

Prezes UOKiKu Marek Niechciał zwraca uwagę na nieuczciwe zachęty, jakie stosuje część sprzedawców oferujących towar podczas prezentacji i pokazów. Niektórzy twierdzą, że danego produktu używał sławny człowiek, co okazuje się nieprawdą. Inni kuszą klientów darmowymi lub tanimi badaniami medycznymi. UOKiK ostrzega jednak, że wartość takich badań jest bardzo niska lub nie mają one znaczenia.

Prezes Urzędu przypomina, że towary kupione poza lokalem firmy można bezpłatnie zwrócić w ciągu 14 dni.
W razie wątpliwości lub problemów UOKiK zaleca skorzystanie z infolinii konsumenckiej: 801 440 220 lub 22 290 89 16. Bezpłatną pomoc oferują też Rzecznicy Konsumentów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes