Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Ukraina - misja MFW zdecyduje o kolejnej transzy kredytu

06.09.2018 15:31  Gospodarka
Ukraina - misja MFW zdecyduje o kolejnej transzy kredytu Do Kijowa przybyła misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wizyta związana jest kolejną transzą kredytu, którego Ukraina oczekuje w najbliższym czasie. Jednym z warunków kredytu jest podwyżka cen gazu dla klientów indywidualnych. Ukraińskie władze jednak zwlekają z decyzją o podwyżce.

Ukraińskie władze mają nadzieję, że otrzymają 2 miliardy dolarów kredytu jeszcze jesienią. Miałoby to ustabilizować sytuację ekonomiczną na Ukrainie oraz otworzyć możliwość uzyskania kolejnych kredytów - 800 milionów dolarów od Banku Światowego oraz miliarda euro od Unii Europejskiej.

Przebywająca w Kijowie misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego spotkała się już z premierem Wołodymyrem Hrojsmanem. Nie podano szczegółów rozmowy, ale wcześniej przedstawiciele MFW jasno określili podstawowy warunek udzielenia kredytu. Fundusz domaga się podwyżki cen gazu na Ukrainie.

Według niektórych ocen może to być nawet podwyżka rzędu 50 procent. Rząd Wołodymyra Hrojsmana zwleka z podjęciem decyzji o podwyżce, bo będzie ona negatywnie odebrana przez ukraińskie społeczeństwo. W przyszłym roku na Ukrainie planowane są wybory prezydenckie i parlamentarne.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes