Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Ukraina: Rosja zmniejszyła dostawy gazu by zakłócić rewers

10.09.2014 14:38  Gospodarka
Ukraina: Rosja zmniejszyła dostawy gazu by zakłócić rewers Limitowanie dostaw gazu do Polski, ma służyć zakłóceniu zwrotnych dostaw błękitnego paliwa z Polski na Ukrainę - uważa szef ukraińskiego operatora systemu Ukrtransgaz.

Sprawy nie idą gładko - powiedział cytowany przez agencję RIA Ihor Prokopiv. Jego zdaniem, motywem działania Rosjan jest zakłócenie zwrotnych dostaw błękitnego paliwa z Polski na Ukrainę, zwanych rewersem. Jak poinformował, "o godzinie 14 czasu miejscowego Polska zatrzymała zwrotne dostawy na Ukrainę w wysokości 4 milionów metrów sześciennych".

O zmniejszeniu dostaw gazu ze strony rosyjskiej poinformowało dziś PGNiG. Podano, iz od poniedziałku notuje się zmniejszenie dostaw gazu ziemnego z Rosji.

Przedwczoraj na połączeniach międzysystemowych na granicach z Białorusią i Ukrainą dostawy surowca zostały zredukowane o 20% względem zamówień składanych przez PGNiG. Wczoraj było to już 24%. Trwa wyjaśnianie przyczyn zmniejszenia dostaw gazu. PGNiG uspokaja przy tym, że dostawy surowca dla odbiorców spółki przebiegają bez zakłóceń.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes