Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Ukraińskie władze o pełnym stowarzyszeniu z UE

01.09.2017 13:18  Gospodarka
Ukraińskie władze o pełnym stowarzyszeniu z UE Ukraina powraca do europejskiej rodziny - oświadczył Petro Poroszenko z okazji wejścia w życie wszystkich zapisów umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Umowa do tej pory obowiązywała jedynie częściowo. Od dziś weszła w życie w pełnym wymiarze.

Ukraiński prezydent zaznaczył, że umowa stowarzyszeniowa z Unią to pierwszy niezwykle ważny krok na drodze do Europy. Petro Poroszenko przypomniał, że to odmowa podpisania umowy stowarzyszeniowej przez byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, była przyczyną rewolucji na Majdanie. Jak mówił, Ukraińców nie zatrzymały ani działania Rosji, która próbowała przeciwdziałać eurointegracji, ani referenda, ani sceptycy, którzy nie wierzyli, że to się uda.

Petro Poroszenko podkreślił, że jedynie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wymiana handlowa Ukrainy z Unią wzrosła o niemal jedną czwartą. Jak dodał, ogółem już 40 procent wymiany handlowej Ukrainy odbywa się z krajami Unii. Część handlowa umowy stowarzyszeniowej obowiązuje od początku 2016 roku. Całość dokumentu czekała na ostateczną ratyfikację z powodu sprzeciwu Holandii.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes