Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

W Rzeszowie odbędzie się Forum Europa - Ukraina

13.03.2018 04:04  Gospodarka
W Rzeszowie odbędzie się Forum Europa - Ukraina W Jasionce pod Rzeszowem rozpocznie się dziś Forum Europa - Ukraina. To będą dwa dni rozmów o gospodarce i polityce w Polsce, Europie i za wschodnią granicą.

Jeden z organizatorów forum Jacek Kluczkowski z Instytutu Studiów Wschodnich powiedział Polskiemu Radiu, że zebrani będą rozmawiać o wspólnej przyszłości Europy i Ukrainy. Według niego, po zakończeniu procedur i przezwyciężeniu problemu początkowego veta Holandii trzeba zastanowić się nad kształtem integracji Ukrainy z Unią Europejską. Jacek Kluczkowski przypomina, że umowa o stowarzyszeniu z Unią Europejską działa już w pełni.

Współorganizator powiedział, że podczas forum odbędzie się ponad 40 debat i dyskusji, głównie na tematy gospodarcze. Według Jacka Kluczkowskiego, duże zainteresowanie budzą warunki handlu między Ukrainą a wspólnotą po wejściu w życie umowy DCFTA. Zwraca on też uwagę na reorganizację ukraińskiego handlu.
Forum towarzyszą targi, podczas których zaprezentuje się około 70 podmiotów z Polski, Ukrainy, Węgier i Rumunii.

Forum odbędzie się po raz jedenasty. Pierwsze debaty rozpoczną się o 12.30. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes