Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

W najbezpieczniejszych funduszach opłata za zarządzanie PPK to ok. 0,25%

24.04.2019 12:00  Gospodarka
W najbezpieczniejszych funduszach opłata za zarządzanie PPK to ok. 0,25% PZU zakłada, że w najbezpieczniejszych funduszach w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK) opłata za zarządzanie będzie wynosić poniżej połowy maksymalnej stawki wynoszącej 0,5-0,6%, co oznacza opłatę wysokości poniżej 0,25%, poinformował szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w PZU za PPK. PZU zakłada, że projekt będzie rentowny w horyzoncie krótkoterminowym. 

"Gradacja będzie taka, że nawet w tych najdroższych funduszach będziemy mieli poniżej opłat maksymalnych, a w tych najtańszych, najbezpieczniejszych będziemy na poziomie połowy opłat maksymalnych, czyli poniżej 0,25%" - powiedział Żołtek w rozmowie z dziennikarzami. 

Tak, jak ustawa przewiduje, w ofercie będzie 8 funduszy. Wystartują 1 lipca, dodał. 

"Liczymy na udział w granicach 30% rynku w całości. W ustawie jest powiedziane, że pobierane są opłaty za zarządzanie do 15% udziału w rynku. Po przekroczeniu tego poziomu pobiera się tylko opłatę 0,1%" - dodał. 

PZU poinformowało dziś, że w pierwszym roku od funkcjonowania PPK, tj. od 1 lipca br. nie będą pobierane opłaty za zarządzanie. 

"Zdecydowaliśmy się na to, że w pierwszym roku opłata będzie 0 i to jest bardzo dobra wiadomość dla pracodawców i pracowników" - powiedział podczas konferencji prezes PZU SA Paweł Surówka.  

Zobacz także: 42% pracowników wie, że część wynagrodzeń trafi do PPK

"Kto się szybciej zapisze, będzie miał dłuższy okres promocji" - dodał Żółtek.

Jak podkreślił, produkt, jakim są PPK będzie "zdecydowanie rentowny"

"Jeżeli myślimy o horyzoncie emerytalnym, który jest średnio 40-letni, to on będzie rentowny nawet krótkoterminowo" - podkreślił. 

Żółtek poinformował, że obecnie PZU czeka na rejestrację programu na portalu PFR.

"Wtedy będziemy mogli oficjalnie mówić, że to jest nasza oferta. To się powinno zdarzyć jeszcze w tym tygodniu" - powiedział. 

Zobacz także: Pracownicze Plany Kapitałowe mogą mieć wpływ na dynamikę wzrostu wynagrodzeń w polskich firmach

Za zarządzanie PPK i ich prowadzenie będzie odpowiadać Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł.

Obecnie Grupa PZU zarządza prawie połową rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych w Polsce.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019   Popytowe podejście do innowacji
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Sporo osób boi się tego ppk, nawet kilku moich znajomych średnio jest nastawionych do tego programu. No ale z drugiej strony trzeba pomyśleć o swojej emeryturze. Może i ona jest jeszcze bardzo daleko przed nami, no ale kiedyś trzeba w końcu zacząć na nią odkładać. Dla mnie akurat tutaj program przemawia i wierzę w jego działanie

    ~luka   (25 kwietnia o 12:55)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes