Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

W tym miesiącu rząd zajmie się dopłatami do czynszów

16.05.2018 12:25  Gospodarka
W tym miesiącu rząd zajmie się dopłatami do czynszów W tym miesiącu rząd powinien zająć się projektem ustawy wprowadzającej dopłaty do czynszów. Przebywający na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń w rozmowie z Polskim Radiem zapewnił, że już wiadomo, skąd rząd weźmie pieniądze na dopłaty.Wyjaśnił, że zagospodarowane będą środki, które pojawią się po zakończeniu programów Rodzina na Swoim i Mieszkanie dla Młodych.

Wiceminister inwestycji i rozwoju podkreślił, że dzięki dopłatom rząd ma nadzieję na pobudzenie budownictwa mieszkaniowego i zamierza wesprzeć osoby znajdujące się w trudniejszej sytuacji materialnej.

Artur Soboń zapewnił też, że postępuje realizacja programu Mieszkanie Plus. Powiedział, że są już lokalizacje dla stu tysięcy mieszkań, które obiecał premier. Wskazał, że lokale będą powstawać w dużych miastach, jak Katowice, Warszawa, Poznań, czy Kraków. Dodał, że nie zabraknie też inwestycji w mniejszych miastach, jak Wałbrzych, Świdnik i Biała Podlaska.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes