Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Węgry/Orban: Jesteśmy gotowi do rozmów w sprawie budżetu UE

03.05.2018 15:16  Gospodarka
Węgry/Orban: Jesteśmy gotowi do rozmów w sprawie budżetu UE Premier Węgier oświadczył, że jest gotowy do rozmów o propozycji Brukseli zmniejszenia funduszy unijnych krajom, które - według UE - nie przestrzegają zasad praworządności. Viktor Orban mówił o tym przed inauguracyjnym posiedzeniem rządzącego Fideszu.

Węgry krytykują łączenie kwestii praworządności z funduszami unijnymi. Wcześniej szef MSZ tego kraju Peter Szijjarto powiedział, że jest to ,,szantaż", któremu Wegry nie zamierzają ulec.

Przed premier Węgier został też zapytany, czy podczas wczorajszej narady Europejskiej Partii Ludowej pojawiła się propozycja opuszczenia tego ugrupowania przez Fidesz. Orban odpowiedział: "Wręcz przeciwnie, mówiliśmy o tym, w jaki sposób Fidesz mógłby wziąć udział w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, aby Partia Ludowa zwyciężyła. Zaproponowałem naszą pomoc".

Premier Węgier mówił też o tym, że Węgry nie przyłączą się do Prokuratury Europejskiej, ponieważ według konstytucji Węgier prokuratura jest kwestią związaną z suwerennością. Agencja ma zacząć działalność w 2020 roku. Jej zadaniem będzie dochodzenie przestępstw przeciwko budżetowi unijnemu a także w sprawie podatku VAT.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes