Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Wicepremier P. Gliński rozpoczął wizytę w Singapurze

16.05.2018 19:33  Gospodarka
Wicepremier P. Gliński rozpoczął wizytę w Singapurze Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński rozpoczął oficjalną wizytę w Singapurze. Spotka się on z wicepremierem tego kraju oraz z ministrami odpowiedzialnymi za kulturę i gospodarkę. Tematem rozmów mają być między innymi inwestycje, a także wymiana handlowa. Wicepremier podkreślił, że Singapur jest jedną z najsilniejszych gospodarek w Azji. Dodał że jest to bardzo dynamicznie rozwijający się kraj, z którym warto prowadzić interesy.

Początek wizyty zbiegł się z inauguracyjnym rejsem Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Singapuru. Pierwszy samolot wylądował w tym kraju w środę po południu miejscowego czasu. Piotr Gliński powiedział, że bezpośrednie połączenie poprawi dwustronne relacje gospodarcze. Dodał, że nowe połączenie jest też dowodem na coraz lepszą sytuację polskiego przewoźnika. Przypomniał, że kilka lat temu firma stała na skraju bankructwa, ale skorzystała z pozytywnych tendencji na rynku lotniczym i teraz może uruchamiać nowe połączenia.

W składzie polskiej delegacji do Singapuru znaleźli się także wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson oraz przedstawiciele polskich środowisk biznesowych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes