Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Więcej pieniędzy na inwestycje drogowe

27.02.2017 14:36  Gospodarka
Więcej pieniędzy na inwestycje drogowe Gorzów Wielkopolski, Nowy Sącz, Sosnowiec i Toruń - na inwestycje drogowe w tych miastach Ministerstwo Rozwoju przeznaczy o prawie 160 milionów złotych więcej, niż pierwotnie planowano.

Pieniądze pochodzą z Unijnych Funduszy, które mają wspierać rozwój sieci transportowej w naszym kraju. Jak mówi wiceminister rozwoju Witold Słowik, dodatkowe środki to efekt oszczędności, które pojawiły się po rozstrzygnięciu kilku przetargów na podobne inwestycje.

Przedstawiciele ministerstwa rozwoju podkreślają, że transport jest bardzo ważny dla rozwoju gospodarczego kraju. Dlatego też resort kładzie duży nacisk na rozwój spójnej sieci dróg w Polsce. Jednym z jej elementów będzie wyprowadzenie ruchu z miast.
Jedną z inwestycji, która otrzyma większe dofinansowanie jest budowa drogi, która pozwoli wyprowadzić część ruchu tranzytowego z Nowego Sącza.

Jak mówi wojewoda małopolski Józef Pilch, potrzeby na tego typu inwestycje w regionie są bardzo duże. Wojewoda dodał, że są one także elementem walki z zanieczyszczeniem powietrza, z którym borykają się miasta w Małopolsce.
Jutro umowę na dofinansowanie inwestycji drogowych podpiszą Tychy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes