Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Więcej środków na program opieki nad najmłodszymi dziećmi

24.09.2018 09:58  Gospodarka
Więcej środków na program opieki nad najmłodszymi dziećmi Rząd przeznaczy w przyszłym roku 450 milionów złotych na program wspierający rozwój instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi. Jak powiedziała IAR Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, dofinansowanie dla samorządów, które nie mają klubów dziecięcych i żłobków, a będą chciały je utworzyć, zwiększy się z 20 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych. Zwiększy się też kwota dofinansowania dla samorządów, w których działają już instytucie opieki nad maluchami - z 20 tysięcy złotych do 22 tysięcy złotych.

O pieniądze z programu "Maluch Plus" 2019 samorządy będą mogły wnioskować już od połowy listopada tego roku - zaznaczyła minister Rafalska. Dodała, że dzięki temu nowi włodarze będą mogli przekuć swoje programy wyborcze w rzeczywistość. Minister podkreśliła, że bardzo zależy jej na tym, by wzrosło zainteresowanie samorządów tworzeniem miejsc opieki dla najmłodszych, ponieważ część z nich nie posiada żłobków albo są tam żłobki niepubliczne, w których odpłatność za pobyt dziecka jest wyższa.

Według minister, w tym roku w całym kraju w ramach programu "Maluch +" ma powstać 24 tysiące miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. Obecnie w Polsce działa 4 729 instytucji dla maluchów oferujących 134,9 tysięcy miejsc opieki. W porównaniu z rokiem 2015 liczba miejsc dla maluchów zwiększyła się o 70 procent.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes